Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.
Szkoła pleców   "Pod Tężniami"

Szkolenie w Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept ®️ Nordic System

w ramach Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy (OMT)

Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept logo
Jest to szkolenie w terapii manualnej (ręcznej) opracowane przez dwóch norweskich fizjoterapeutów Freddyego Kaltenborna i Olafa Evjentha, którzy dla potrzeb grupy zawodowej fizjoterapeutów scalili wiedzę z zakresu osteopatii, chiropraktyki, medycyny ortopedycznej, fizjoterapii, medycznego treningu terapeutycznego i sportu. Prof. Freddy Kaltenborn był założycielem International Federation of Orthopaedic Manipulative Therapists (IFOMT - obecna nazwa IFOMPT) i to on tworzył pierwsze standardy szkolenia i egzaminowania w tej specjalizacji.

Więcej informacji w zakładce O kursach MT


Seria Szkoleń Terapii Manualnej

(UEX) - Badanie i leczenie kończyny dolnej

Kurs 1

Jest to kurs wprowadzający do metody, wyjaśniający podstawowe pojęcia oraz zasady stosowania różnych technik badania i leczenia. Materiał obejmuje również wiedzę dotyczącą etapów gojenia tkanek po ich uszkodzeniu.

Więcej informacji

(OEX) - Badanie i leczenie kończyny górnej

Kurs 2

Podczas kursu OEX uczestnicy poznają techniki badania i leczenia stawów oraz mięśni kończyny górnej. Przedstawiane są sposoby za pomocą których można szybko odróżnić przykurcz mięśniowy od torebkowo-więzadłowego albo ból mięśniowy od bólu stawowego.

Więcej informacji

(UWS) - Badanie i leczenie miednicy oraz dolnej części kręgos...

Kurs 3

Z uwagi na małą przestrzeń w obrębie kręgosłupa dla struktur nerwowych istnieje tu możliwość ich uszkodzenia. Aby temu zapobiec uczestnicy otrzymują precyzyjne informacje kiedy leczyć zachowawczo pacjentów z bólami pleców, a kiedy odesłać ich do specjalistów (dalsza diagnostyka, leczenie farmakologiczne, leczenie operacyjne). Jak zawsze - sposób leczenia manualnego będzie zależał od wyników bad...

Więcej informacji

(OWS) - Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa

Kurs 4

Kurs OWS jest kontynuacją kursu UWS. Pierwsza część kursu OWS poświęcona jest technikom leczenia odcinka piersiowego kręgosłupa. Badanie odcinka piersiowego realizowane jest podczas kursu UWS. W drugiej części kursu uczestnicy poznają techniki badania i leczenia odcinka szyjnego kręgosłupa.

Więcej informacji

(AEX 1) - Badanie i leczenie kończyny dolnej

Kurs 5

Kurs AEX 1 jest kontynuacją kursu UEX i dotyczy kończyny dolnej. Program obejmuje postępowanie w konkretnych przypadkach klinicznych. Na podstawie objawów różnych pacjentów uczestnicy muszą postawić swoje hipotezy i w oparciu o techniki z kursu UEX je potwierdzić.

Więcej informacji

(AEX 2) - Badanie i leczenie kończyny górnej

Kurs 6

Kurs AEX 2 jest kontynuacją kursu OEX i dotyczy kończyny górnej. Program obejmuje postępowanie w konkretnych przypadkach klinicznych. Na podstawie objawów różnych pacjentów uczestnicy muszą postawić swoje hipotezy i w oparciu o techniki z kursu OEX je potwierdzić.

Więcej informacji

(AWS 1) - Badanie i leczenie obręczy biodrowej i dolnej części...

Kurs 7

Kurs dotyczy badania i leczenia dysfunkcji w obrębie miednicy, odcinka lędźwiowego oraz piersiowego kręgosłupa. Warunkiem udziału w kursie AWS 1 jest wcześniejszy udział w kursie UWS oraz OWS. Jest to kontynuacja tych kursów. Program jest tak skonstruowany aby poprawić skuteczność poznanych już wcześniej technik oraz w oparciu o nowe sposoby leczenia stawów, dysków, mięśni i układu nerwowego da...

Więcej informacji

(AWS 2) - Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa

Kurs 8

AWS 2 - Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni według koncepcji Kaltenborna i Evjentha. Kurs dotyczy badania i leczenia dysfunkcji w obrębie odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa oraz żeber i stawów skroniowo-żuchwowych. Warunkiem udziału w kursie AWS 2 jest wcześniejszy udział w kursach UWS i OWS. Jest to ko...

Więcej informacji

REHA - Medyczny Trening Rehabilitacyjny wg koncepcji Kaltenbor...

Kurs 9

Medyczny Trening Rehabilitacyjny - jest to część obszerniejszego szkolenia pod nazwą Medyczny Trening Terapeutyczny (MTT). Kurs MT-REHA został przygotowany poprzez zawodowych sportowców, trenerów oraz instruktorów terapii manualnej specjalnie dla potrzeb metody Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept.

Więcej informacji

Kurs powtórzeniowy przed egzaminem MT

Kurs 10

Kierowany jest do osób, które mają ukończone wszystkie etapy szkolenia Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept (9 kursów).

Więcej informacji

Egzamin MT

Egzamin MT

Kurs 11

Egzamin

Jest to egzamin końcowy po odbytym szkoleniu z Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept. Egzamin MT składa się z 2 części: teoretycznej i praktycznej.

Więcej informacji

Seria Szkoleń Ortopedycznej Terapii Manualnej

Kurs Kliniczny 1

Kurs 12

Kurs Kliniczny

KURSY KLINICZNE ORAZ PRAKTYKA KLINICZNA Z PACJENTAMI W RAMACH ORTOPEDYCZNEJ TERAPII MANUALNEJ (OMT). To program kształcenia w Ortopedycznej Terapii Manualnej po ukończeniu szkolenia podstawowego z terapii manualnej (zdany egzamin). Program obejmuje udział w 4 szkoleniach: 1. Kurs Kliniczny nr 1 - Dolna część kręgosłupa, 2. Kurs Kliniczny nr 2 - Górna część kręgosłupa, 3. Superwiz...

Więcej informacji

Kurs Kliniczny 2

Kurs 13

Kurs Kliniczny

KURSY KLINICZNE ORAZ PRAKTYKA KLINICZNA Z PACJENTAMI W RAMACH ORTOPEDYCZNEJ TERAPII MANUALNEJ (OMT). To program kształcenia w Ortopedycznej Terapii Manualnej po ukończeniu szkolenia podstawowego z terapii manualnej (zdany egzamin). Program obejmuje udział w 4 szkoleniach: 1. Kurs Kliniczny nr 1 - Dolna część kręgosłupa, 2. Kurs Kliniczny nr 2 - Górna część kręgosłupa, 3. Superwizja kl...

Więcej informacji

Superwizja kliniczna bierna

Kurs 14

Kurs Kliniczny

To bierne asystowanie instruktorowi podczas jego pracy z pacjentami. Uczestnik obserwuje proces zbierania wywiadu, proces wnioskowania klinicznego, dobór technik badania, techniki leczenia i efekty tego leczenia z wykorzystaniem testów kontrolnych.

Więcej informacji

Superwizja kliniczna czynna

Kurs 15

Kurs Kliniczny

Superwizja Kliniczna Czynna to praca uczestnika Superwizji z pacjentami Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna w Klinice Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Ta forma kształcenia przeznaczona jest dla fizjoterapeutów po zakończonym egzaminem szkoleniu z terapii manualnej. Do kwalifikacji uczestnika istotny jest program takiego szkolenia. Przed przystąpieniem do ...

Więcej informacji