Nauczyciele Metody Kaltenborna i Evjentha

W związku z ukazaniem się w internecie oferty nielegalnych kursów terapii manualnej metody Kaltenborna i Evjentha informujemy, że kursy te mogą być prowadzone jedynie przez licencjonowanych nauczycieli akredytowanych przez międzynarodową organizację nauczycieli Kaltenborn-Evjenth OMT.

Udział w kursach Terapii Manualnej wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha nie upoważnia do nauczania w tym zakresie. Niniejsza adnotacja widnieje na każdym certyfikacie ukończenia kursu.

Nauczyciele metody w Polsce

 • Mirosław Dębski

  Mirosław Dębski

 • Grzegorz Balik

  Grzegorz Balik

 • Mirosław Kokosz

  Mirosław Kokosz

Nauczyciele metody w na świecie

 • Sepp Hesslinger

  Sepp Hesslinger

 • Christian Gloeck

  Christian Gloeck

 • Lasse Thue

  Lasse Thue

 • Andreas Gattermeier

  Andreas Gattermeier

 • Matthias Burkert

  Matthias Burkert


Prowadzenie nauczania przez inne osoby jest nielegalne. Metoda Kaltenborna i Evjentha jest zarejestrowana w urzędzie patentowym i wykorzystywanie nazwisk twórców bez odpowiedniej zgody (licencji) w celu prowadzenia nauczania stanowi naruszenie prawa.

Osoby, które zostały wprowadzone w błąd i uczestniczyły w nielegalnym kursie terapii manualnej wg koncepcji Kalenborna i Evjentha prowadzonym przez instruktora bez licencji prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]

Aby nauczać metody Kaltenborna i Evjentha (jej elementów lub jej podstaw) należy wypełnić określone warunki ustalone przez zarząd Kaltenborn-Evjenth OMT. Warunki te kształtowały się od 1954 roku. Profesor Kaltenborn chcąc zachować wierny przekaz swojej metody następnym pokoleniom zarejestrował ją w 1991 roku w urzędzie patentowym i ustalił zasady mianowania nauczycieli. Nadzór nad kształceniem instruktorów z ramienia założycieli metody sprawuje teraz zarząd Kaltenborn-Evjenth OMT.

W przeszłości wiele osób na całym świecie próbowało wykorzystywać nazwę metody do prowadzenia nauczania bez odpowiednich kwalifikacji, ale proceder ten nigdy nie trwał długo. Wszystkie osoby bezprawnie wykorzystujące w nauczaniu nazwiska założycieli metody muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi egzekwowanymi na drodze sądowej.

Główne
Strona głównaInformacjeDla pacjentówDla terapeutówBaza wiedzyWizytaO mnieSzkoła pleców
Mirosław Dębski

Narodowy przedstawiciel Kaltenborn-Evjenth Concept

Instruktor międzynarodowy Kaltenborn-Evjenth OMT

Specjalista Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT

Organizator szkoleń Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w Toruniu

Miejsce pracy

Sanatorium Zdrowie

ul. Piłsudskiego 5

87-720 Ciechocinek

Kontakt

Web page design
and development
Jakub Dębski
dbski.pl