Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.
Szkoła pleców   "Pod Tężniami"

Informacje o szkoleniu Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept®

Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept logo

Uczestnicy

Fizjoterapeuci i lekarze 

Dokument uprawniający do udziału w szkoleniu - Dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego fizjoterapeuty lub lekarza 

Opis szkolenia 

Jest to szkolenie w terapii manualnej (ręcznej) opracowane przez dwóch norweskich fizjoterapeutów Freddyego Kaltenborna i Olafa Evjentha, którzy dla potrzeb grupy zawodowej fizjoterapeutów scalili wiedzę z zakresu osteopatii, chiropraktyki, medycyny ortopedycznej, fizjoterapii, medycznego treningu terapeutycznego i sportu. Prof. Freddy Kaltenborn był założycielem International Federation of Orthopaedic Manipulative Therapists (IFOMT -  obecna nazwa IFOMPT) i to on tworzył pierwsze standardy szkolenia i egzaminowania w tej specjalizacji. 

Szkolenie trwa około 3 lata (296 godzin lekcyjnych) i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Szkolenie Manual Therapy jest częścią rozbudowanego systemu Orthopaedic Manual Therapy (OMT) Kaltenborn-Evjenth Concept – NORDIC SYSTEM, który wykorzystywany jest poprzez wiele krajów na świecie w programie kształcenia Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT. Szkolenie Manual Therapy jest więc częścią szkolenia wg standardów IFOMPT. Zostało ono podzielone na 9 czterodniowych kursów (jeden kurs to ok. 32 godziny nauczania) oznaczonych kolejno symbolami:  UEX, OEX, UWS, OWS, AEX1, AEX2, AWS1, AWS2, MT- REHA (3-4 kursy w roku). Po pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnik uzyskuje  certyfikat Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept. Grupy są różnej wielkości, ale zasadą jest iż na około 10 uczestników (5 stołów) przypada jeden prowadzący (instruktor Kaltenborn-Evjenth OMT z pomocą asystentów ze specjalizacją Orthopaedic Manual Physical Therapy).

Kolejność szkoleń

Z uwagi na budowę programu najlepiej utrzymać zaplanowaną dla danej grupy kolejność szkoleń: UEX, OEX, UWS, OWS, AEX1, AEX2, AWS1, AWS2, MT- REHA

Pierwszym szkoleniem jest zawsze kurs UEX (podstawy teoretyczne do stosowania technik)

W przypadku nieobecności na jakimś etapie szkolenia istnieje możliwość uzupełnienia brakującego kursu z następną grupą lub w innej miejscowości. Adresy kontaktowe podane są poniżej. Należy jednak pamiętać o zasadach: 

  • Udział w kursie OEX przed kursem AEX 2
  • Udział w kursie UWS przed kursem OWS i AWS 1
  • Udział w kursie OWS przed kursem AWS 2
  • Udział w kursie MT-REHA możliwy już po ukończeniu 4 kursów: UEX, OEX, UWS, OWS
  • Udział w EGZAMINIE jedynie po ukończeniu wszystkich 9 kursów

Zakres wiedzy i umiejętności

Uczestnicy uzyskują wiedzę oraz manualne (ręczne) umiejętności badania i leczenia dysfunkcji narządu ruchu w konkretnych przypadkach klinicznych. Diagnostyka i terapia dotyczy mięśni, stawów, układu nerwowego i krążków międzykręgowych w obrębie kończyn dolnych, górnych, kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Głównym polem stosowania technik jest ortopedia.

Koszt szkolenia

Koszt udziału w jednym kursie wynosi około 1450 PLN (w zależności od miejsca szkolenia) i obejmuje udział w kursie oraz catering w czasie przerwy porannej i popołudniowej. Obiad uczestnicy nabywają we własnym zakresie. W cenie kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w postaci skryptu oraz wybrane podręczniki. W zależności od miejsca szkolenia uczestnicy sami muszą się zaopatrzyć w pasy, kliny, woreczki z piaskiem i młotki neurologiczne. Uczestnicy kursu UEX w Toruniu w cenie kursu otrzymują 2 pasy do stabilizacji, a podczas kolejnych szkoleń istnieje możliwość wypożyczenia do treningu klina Kaltenborna, taśmy thera-band oraz młotka neurologicznego.

Miejsca szkoleń w Polsce

TORUŃ:  kontakt [email protected] 

WARSZAWA: kontakt  [email protected] 

KATOWICE: kontakt  [email protected]

WROCŁAW: kontakt  [email protected]