Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.
Szkoła pleców   "Pod Tężniami"

Baza szkoleniowa w Toruniu

Baza szkoleniowa w Toruniu to:

 • Przestronna sala z ładnym zapleczem sanitarnym (WC, szatnie męska i damska z zamykanymi szafkami, natrysk)
 • Profesjonalne stoły do terapii manualnej
 • Restauracja z bufetem na każdą kieszeń (przykładowe ceny podałem poniżej)
 • Przerwa śniadaniowa z pysznymi kanapkami w cenie kursu
 • Nowy, ładny i czysty HOSTEL pod salą wykładową - ceny już od 45 zł za dobę
 • Wypożyczalnia rowerów gratis (sposób na zwiedzanie pięknej starówki Torunia)
 • Dworzec Wschodni PKP 400 m od bazy szkoleniowej

Zachęcam fizjoterapeutów zajmujących się ortopedycznymi przypadkami pacjentów do dalszego kształcenia w Ortopedycznej Terapii Manualnej wg Metody Kaltenborn-Evjenth OMT w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży (MCSM) w Toruniu.

Sala szkoleniowa

Do dyspozycji oferuję Państwu bazę szkoleniową, która dysponuje stołami wyposażonymi w szynę elektrycznie sterującą wysokością stołu, bananami do stabilizacji miednicy i łopatki oraz odpowiednim łamaniem umożliwiającym zarówno mobilizację jak i manipulację wybranych segmentów kręgosłupa z wykorzystaniem tzw. ryglowania.

Profesjonalne stoły do Terapii Manualnej

Podczas szkoleń można sprawdzić najlepsze i zarazem najtańsze modele na polskim rynku stołów firmy MEDEN-INMED. Mowa tu o modelu Terapeuta MS3.F0. i MS3.F4. oraz MP7.F0 i MP7.F4. Moim zdaniem są to stoły godne uwagi, dlatego postanowiłem wyposażyć salę w sprzęt, który będzie przydatny w codziennej pracy z pacjentem.

Przękąski oraz bufet

Wychodząc na przeciw potrzebom kulinarnym uczestników szkoleń podczas przerwy śniadaniowej proponuję rozkoszowanie się kanapkami przygotowanymi przez MCSM, podczas przerwy obiadowej zachęcam do delektowania się bufetem w restauracji MCSM (obiad we własnym zakresie), a podczas przerwy popołudniowej zachęcam do skosztowania słodyczy lub owoców przygotowanych również przez MCSM. Poczęstunek podczas przerwy śniadaniowej i popołudniowej w cenie kursu.

Obiad - ceny bufetu:

 • danie główne (2 rodzaje mięsa i jedno wegetariańskie) - 5,00 zł
 • dodatek do dania głównego (3 rodzaje jak np. ziemianki lub kluski półfrancuskie) - 3,00 zł
 • bar sałatkowy (4-5 rodzajów) - 5,00 zł
 • zupa dnia - 5,00 zł

Przerwy oraz czas po zajęciach

Ponieważ posiłki są bardzo smaczne i kalorie nadmiernie same chcą wskakiwać do naszego ciała to w przerwach proponuję rozgrywki w tenisa stołowego. Do dyspozycji dwa stoły do ping-ponga. Po zajęciach gdy pogoda będzie sprzyjać można tu wypożyczyć rowery i pojechać nad Wisłę lub zwiedzić Stare Miasto.

Możliwoć noclegów

MCSM posiada również HOSTEL. Ceny bardzo przystępne (już od 45 zł za dobę). Mażna zatem tu zamieszkać i w kapcioszkach zejść na śniadanie, potem w kapcioszkach przyjść na kurs, w przerwie popołudniowej w kapcioszkach zejść na obiad, a potem na kolację. W wolnym czasie bilard lub gry planszowe. Dworzec Wschodni PKP w sąsiedztwie umożliwia zarówno bardzo dobrą komunikację w obrębie naszego kraju jak i szybkie połączenie z toruńską starówką.

Adres

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży

Władysława Łokietka 3,

87-100 Toruń