Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.
Szkoła pleców   "Pod Tężniami"

Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth w Polsce

W dniach 18-20.03.2011 Freddy Kaltenborn (na zdjęciu siedzi po lewej) oraz Olaf Evjenth (siedzi po prawej) razem z Sigurdem Slaastadem (w białej koszulce) z Norwegii poprowadzili szkolenie wewnętrzne dla zespołu terapeutów manualnych Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F.Kaltenbrna w Klinice Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Razem ze swymi małżonkami przez 10 dni byli gośćmi Kliniki. Szkolenie obejmowało głównie doskonalenie technik szybkiego uruchamiania stawów międzykręgowych oraz stawów kończyn z wykorzystaniem impulsu do trakcji. Do udziału w kursie zaproszeni zostali zasłużeni w rozwoju Metody w Polsce: Aleksander Kucza, Rafał Krasicki i Grzegorz Balik (członkowie Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej - stoją z lewej). Pracownicy centrum od prawej: Mirosław Dębski, Paweł Droszyński, Michał Dylewski, Marek Sójka, Ewa Badźmirowska i Paweł Reniecki.

Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth w Polsce

Pod koniec pobytu zabrałem naszych wyjątkowych gości do Torunia, którego panoramę widać poniżej. Od prawej Traudi Kaltenborn, Grethe Evjenth, Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth.

Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth w Polsce

Największą sensacją było złożenie niezapowiedzianej wizyty podczas kursu terapii manualnej AEX 1 Metody Kaltenborn-Evjenth prowadzonego przez Christiana Glocka (na zdjęciu poniżej między Freddym i Olafem) w Toruniu. Prof. Kaltenborn zaraz po wejściu do sali zaczął poprawiać wykonywanie technik przez uczestników. Obaj z Olafem Evjenthem podzielili się swymi doświadczeniami i życzyli powodzenia w dalszym kształceniu. Szczęście mieli ci, którzy wzięli ze sobą książki lub oryginalne kliny. Złożone na nich autografy są teraz bezcenne. Niestety część uczestników nie miała przy sobie żadnej książki.

Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth w Polsce