Szkoła pleców "Pod Tężniami" zablokowana

Szkoła pleców Pod Tężniami zablokowana

Bardzo Wszystkich przepraszam za brak dostępu do „Szkoły Pleców Pod Tężniami”.

Tworzyłem tą „SZKOŁĘ” dla Państwa po to, aby mogli Państwo sami poznać sposoby dbania o swoje zdrowie. Olbrzymią ilość wiedzy w prawie 90 odcinkach postanowiłem udostępnić Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku bez żadnych zobowiązań. Ponieważ ponad 20 lat badałem i leczyłem pacjentów Kliniki to właśnie dla upamiętnienia tej współpracy nadałem stworzonej przeze mnie szkole tak oryginalną nazwę.

Moją pasją zawodową jest zarówno badanie i leczenie pacjentów oraz dzielenie się posiadaną wiedzą nie tylko z pacjentami, ale również z fizjoterapeutami zarówno z naszej Kliniki jak i z naszego kraju oraz z zagranicy. Dzięki temu niezwykle skuteczna, ale i trudna do opanowania metoda Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept, której jestem instruktorem przekazywana jest następnym pokoleniom. Nie ma zbyt wielu osób, które w podobny sposób chcą poświęcić się tej profesji, dlatego tym bardziej zależało mi na stworzeniu takiej formy szkolenia, która skróci czas edukacji. Więcej na ten temat na stronie 38 w artykule

https://glosfizjoterapeuty.pl/wp-content/uploads/2022/05/GF_03_22.pdf

Twórca metody prof. F. Kaltenborn kilkakrotnie przebywał w Klinice Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Pamiętam jak podczas pierwszej wizyty w 2002 roku zapytałem się profesora w jakim ośrodku na świecie mógłbym praktycznie opanować to wszystko czego on nauczał w swoim życiu zawodowym. Odpowiedział mi, że nie ma takiego ośrodka. Ponieważ też jestem wizjonerem, to postanowiłem wtedy, że spróbuję takie miejsce stworzyć w naszej Klinice.

Po wielu latach szkoleń w 2010 roku stworzyliśmy w Klinice Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna. Profesor Kaltenborn był zaskoczony tempem naszego rozwoju i z wielkim uznaniem przecinał wstęgę podczas uroczystego otwarcia. W 2016 roku zaczęliśmy w Klinice szkolić fizjoterapeutów z innych ośrodków. W 2017 roku zorganizowaliśmy międzynarodowy zjazd instruktorów metody Orthopaedic Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth. To właśnie wtedy Freddy Kaltenborn razem z Prezesem Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" wyrazili potrzebę stworzenia w naszej Klinice międzynarodowego Centrum szkoleniowego w Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth.

Ośrodek szkoleniowy OMT K-E

Powyżej pamiątkowe zdjęcie ze spotkania potwierdzającego chęć stworzenia ośrodka szkoleniowego.

Po wielu trudach w ciągu 3 lat udało mi się w Klinice przygotować odpowiednią formę szkolenia w postaci Superwizji klinicznej. Uczestnicy wnosili opłatę za udział w Superwizji na rzecz Kliniki i były one organizowane 2 razy w roku aż do grudnia 2022.

Niespodziewanie pod koniec stycznia 2023 roku otrzymałem od Prezesa Kliniki pisemny zakaz szkolenia fizjoterapeutów z innych ośrodków. Było to dla mnie olbrzymie zaskoczenie. Musiałem odwołać wszystkie Superwizje zaplanowane na 2023 rok. Po 23 latach współpracy z Kliniką postawienie mnie w takiej sytuacji było dla mnie nie do przyjęcia, a decyzja Prezesa była sprzeczna z wcześniejszymi ustaleniami.

Aby mieć możliwość dalszego kształcenia fizjoterapeutów manualnych w bezpośrednim kontakcie z pacjentami podjąłem decyzję o zmianie miejsca pracy na takie, gdzie to będzie możliwe. Po 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia od 1 maja 2023 nie jestem już pracownikiem Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" i powoli organizuję nowe miejsce do przyjmowania pacjentów oraz do kontynuacji szkolenia fizjoterapeutów.

Zaraz po otrzymaniu mojego wypowiedzenia z pracy Prezes Kliniki wydał decyzję o zablokowaniu dostępu do stworzonej przeze mnie internetowej "Szkoły pleców Pod Tężniami" oraz do filmów szkoleniowych na temat Terapii Manualnej, które z własnej inicjatywy przez wiele lat nagrywałem dla Kliniki. Ja jestem autorem treści, ale właścicielem filmów jest Klinika. Klinika posiada moją zgodę na udostępnianie mojego wizerunku i mimo, że tam już nie pracuję nie mam nic przeciwko uruchomieniu na kanale YouTube Kliniki wszystkich filmów z moim udziałem. Decyzja zależy jedynie od Prezesa Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami".

Obserwując obecne działania Prezesa widzę, że nie ma on szacunku zarówno dla swoich pracowników, jak i kuracjuszy, dla których "Szkoła pleców Pod Tężniami' była poradnikiem do poprawy stanu zdrowia.

Jeśli Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” mimo Państwa nalegań nie pozwoli czerpać wiedzy, którą dla Państwa pozostawiłem na filmach, to w przyszłości przygotuję nowe, jeszcze bardziej profesjonalne materiały edukacyjne również z darmowym do nich dostępem

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Główne
Strona głównaInformacjeDla pacjentówDla terapeutówBaza wiedzyWizytaO mnieSzkoła pleców
Mirosław Dębski

Narodowy przedstawiciel Kaltenborn-Evjenth Concept

Instruktor międzynarodowy Kaltenborn-Evjenth OMT

Specjalista Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT

Organizator szkoleń Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w Toruniu

Miejsce pracy

Sanatorium Zdrowie

ul. Piłsudskiego 5

87-720 Ciechocinek

Kontakt

Web page design
and development
Jakub Dębski
dbski.pl