Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

Po kursie MT - AWS 1 dla grupy 14

AWS 1 Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept ✔ Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom grupy 14 w Toruniu za ak...

20/11/2019

Materiały na AWS 1 po polsku

Materiały na AWS 1 po raz pierwszy w języku polskim gotowe. Dziękuję Ewie i Tymkowi za pomoc. Dużo pracy nas to koszt...

20/11/2019

Zmarł Prof Freddy Kaltenborn

02.05.2019r w wieku 96 lat zmarł Prof. Freddy Kaltenborn. Jego pasja do doskonalenia się w terapii manualnej udzielił...

19/11/2019

Po kursie MT - AWS 1 dla grupy 14

AWS 1 Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept

✔ Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom grupy 14 w Toruniu za aktywny udział w szkoleniu. ✔ Dziękuję też Piotrowi i Ewie za wsparcie mnie podczas prowadzenia szkolenia.

✳ Po 20 latach asystowania postanowiłem samodzielnie poprowadzić również dwa ostatnie etapy szkolenia.

Myślę, że wiele miesięcy poświęconych na przygotowanie polskich materiałów nie poszło na marne. Według mnie było warto.

Mam nadzieję, że jeszcze bardziej pomogą one w przygotowaniu do egzaminu końcowego.

Różnorodność technik manualnych oraz przejrzyste zasady ich stosowania powinny zdecydowanie przyspieszyć poprawę stanu zdrowia Waszych pacjentów z bólem w dolnej części kręgosłupa.

✅ uszkodzenie (przepuklina) i zapalenie dysku (krążka międzykręgowego)

✅ stenoza kanału kręgowego i otworu międzykręgowego

✅ zapalenie korzenia nerwowego (nerw kulszowy, nerw udowy)

✅ hipermobilność w segmencie

✅ „zablokowanie” w segmencie

Takich pacjentów życzę Wam jak najwięcej. W mojej praktyce stanowią oni około 90% przypadków.

Z dysfunkcjami w obrębie kończyn z powodzeniem radzą sobie również inni fizjoterapeuci, którzy nie znają specjalistycznych technik badania i leczenia manualnego. Kręgosłup stanowi bardziej skomplikowaną w budowie część naszego ciała. Wiele tkanek może powodować dolegliwości bólowe. Dla pacjenta powodem bólu zawsze będą mięśnie. Owszem masaż mięśni (również powięzi) pomaga, ale nie rozwiązuje całościowo problemu pacjenta.

Dyskopatia, rwa kulszowa, ZZSK, zespół Reitera, zespół Crohna, RZS, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Scheuermanna, Osteoporoza, fibromialgia – postępowanie we wszystkich tych przypadkach jest uzależnione od wyników badania manualnego. I to jest klucz do wszystkich dysfunkcji w obrębie kręgosłupa i kończyn. Czasem trzeba skierować pacjenta ponownie do lekarza (diagnostyka, leczenie farmakologiczne, zabieg operacyjny), ale najczęściej trzeba mu pomóc już podczas pierwszej wizyty.

Powodzenia w treningu i do zobaczenia w lutym 2020.

Ostatnie posty

Dyskopatia - przypadek kliniczny

Pacjent lat 30, jazda samochodem 5 godzin dziennie, trenuje koszykówkę i piłkę nożną, od 3 tygodni ból L-S, lewego pośladka i lewej kd z zaburzeniami czucia

Czytaj dalej

Badanie kręgosłupa szyjnego

Gdy pojawia się ból stały lub ból podczas ruchu - to ten jest spowodowany zapaleniem w obrębie unerwionej części pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego.

Czytaj dalej

Badanie tzw "zablokowania" w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Podczas testu bada się swobodę ruchu między dwoma kośćmi (tu między kością krzyżową, a kośćmi biodrowymi oraz pomiędzy wyrostkami kolczystymi sąsiednich kręgów).

Czytaj dalej