Kursy kliniczne nr 1 i nr 2

kursy kliniczne

KURSY KLINICZNE nr 1 i nr 2 (KK1 i KK2)

Od 29 lutego 2024 roku w Toruniu następni absolwenci kursów Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w ramach KEOMT (Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy) mogą kontynuować swoją edukację. Teraz przyszedł czas na doskonalenie poznanych już technik oraz trening nowych technik manipulacyjnych przy udziale rzeczywistych pacjentów.

Po kursach klinicznych można kontynuować edukację i wziąć udział w:

  • Superwizji klinicznej biernej – to obserwacja pracy instruktora KEOMT w jego gabinecie oraz
  • Superwizji klinicznej czynnej – to samodzielna praca terapeuty z pacjentami instruktora KEOMT z jego wsparciem.

Po zakończeniu Superwizji klinicznej czynnej uczestnicy otrzymują Certyfikat Jakości Usług w Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy, który uprawnia do bezpłatnego już udziału w szkoleniach na „Poziomie mistrzowskim w KEOMT”.

Poziom „Poziom mistrzowski w KEOMT (Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy) jest bezpłatny i bez limitu czasowego. To Cykl ustawicznych szkoleń dla osób posiadających Certyfikat Jakości Usług Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy. Co obejmuje?

  • Coroczne bezpłatne warsztaty praktyczne KEOMT- raz w roku - Miejsce: MCSM w Toruniu
  • Cotygodniowe bezpłatne warsztaty praktyczne - każda środa 15.00 – 16.20 - udział bezpośredni lub on-line - dostęp do nagrywanych materiałów szkoleniowych Miejsce: COTM K-E Sanatorium „Zdrowie” w Ciechocinku
  • Codzienny bezpłatny dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku „Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna” – trening wnioskowania klinicznego oraz wymiana doświadczeń w oparciu o najtrudniejsze przypadki kliniczne

Wracając do Kursów klinicznych nr 1. i 2. to uczą one kompleksowego podejścia do różnych jednostek chorobowych kręgosłupa. Między innymi postępowanie w przypadku: hipermobilności, „zablokowania”, dyskopatii, zapalenia dysku, zapalenia stawów, zapalenia korzeni nerwowych.

Kursy obejmują zarówno trening kolejności badania, sposoby leczenia różnych przypadków klinicznych, ćwiczenia dla pacjentów oraz sposoby nauczania pacjentów zasad profilaktyki.

Oprócz nauczania technik podczas każdego kursu w ciągu 3 kolejnych dni instruktor bada i leczy przed grupą 3 pacjentów. W ciągu tych 3 wizyt widać progresję technik i efekty leczenia.

Kurs KK1 - obejmuje badanie i leczenie miednicy (stawów krzyżowo-biodrowych) oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Kurs KK2 – obejmuje badanie i leczenie odcinka piersiowego oraz szyjnego kręgosłupa.

Korzyści z kursu:

Kurs daje możliwość rozwoju umiejętności dla tych osób, które już opanowały techniki podstawowe w szkoleniu Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept. Metoda, której jestem instruktorem jest w moim przekonaniu doskonała, ale tak bardzo rozbudowana, że wiele osób ma kłopoty z doborem odpowiednich technik dla konkretnych przypadków klinicznych nawet po ukończeniu szkolenia podstawowego.

Aby być skutecznym w pracy trzeba również opanować umiejętność wykonywania bezpiecznych technik manipulacji. Techniki te dają szybką poprawę stanu pacjenta, ale wymagają od terapeuty odpowiedniej koordynacji ruchowej. Użycie zbyt dużej siły, złego kierunku ruchu, zbyt dużego zakresu ruchu, zbyt małej prędkości może czasem spowodować uszkodzenie tkanek pacjenta albo po prostu wykonanie tych technik będzie nieskuteczne. Skuteczność technik manipulacji w systemie KEOMT nie oceniamy na podstawie obecności „kliknięcia”, ale na podstawie testów kontrolnych, które przed podjęciem decyzji o wykonaniu manipulacji pokazywały napięcie tkanek wokół stawu lub segmentu kręgosłupa. Po wykonaniu manipulacji powinien się pojawić „luz” tkanek. Sprawdzanie tego luzu również trenujemy podczas kursów klinicznych.

Plan kształcenia KEOMT w Polsce

Główne
Strona głównaInformacjeDla pacjentówDla terapeutówBaza wiedzyWizytaO mnieSzkoła pleców
Mirosław Dębski

Narodowy przedstawiciel Kaltenborn-Evjenth Concept

Instruktor międzynarodowy Kaltenborn-Evjenth OMT

Specjalista Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT

Organizator szkoleń Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w Toruniu

Miejsce pracy

Sanatorium Zdrowie

ul. Piłsudskiego 5

87-720 Ciechocinek

Kontakt

Web page design
and development
Jakub Dębski
dbski.pl