Kurs kliniczny nr 2 w Toruniu 02-05 marzec 2023

Kurs kliniczny nr 2 Górna część kręgosłupa
Kurs kliniczny nr 2 Górna część kręgosłupa

Opinie uczestników o kursach klinicznych zamieściłem na końcu.

Kursy kliniczne są częścią szkolenia "Praktyka kliniczna z pacjentami w Terapii Manualnej". To różne formy szkolenia z rzeczywistymi pacjentami składające się na II część OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Całość liczy 144 godziny kształcenia.

OMT - Część II to kontynuacja Części I OMT tzn. szkolenia „Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept”.

Jeśli uczyłeś się tego sposobu badania i leczenia pacjentów, to teraz w wykonaniu instruktora zobaczysz całościowy proces postępowania z pacjentem z uwzględnieniem profilaktyki i ćwiczeń domowych. W programie oczywiście trening poznanych już wcześniej oraz nauka nowych technik badania oraz manipulacji "zablokowanych" połączeń kręgosłupa.

Zarówno w mojej ocenie jak i w ocenie uczestników dotychczasowych edycji szkolenia jest to najbardziej efektywna forma doskonalenia umiejętności technicznych oraz wnioskowania klinicznego.

II część OMT to 4 szkolenia:

1. Kurs kliniczny nr 1 – Dolna część kręgosłupa / 32 godziny / 2000 zł

2. Kurs kliniczny nr 2 – Górna część kręgosłupa /32 godziny / 2000 zł.

II część OMT można rozpocząć od Kursu klinicznego nr 1 lub od Kursu klinicznego nr 2. Kursy kliniczne są przygotowaniem do Superwizji klinicznej biernej. Superwizja kliniczna bierna jest przygotowaniem do Superwizji klinicznej czynnej.

3. Superwizja kliniczna bierna - asystowanie instruktorowi w jego pracy z pacjentami / 40 godzin) / 1000 zł płatne dla Kliniki "Pod Tężniami"

4. Superwizja kliniczna czynna - samodzielna praca z pacjentami przy wsparciu instruktora / 40 godzin). / 1000 zł płatne do Kliniki "Pod Tężniami"

Wszystkich pacjentów do Kursów klinicznych mogą zgłaszać uczestnicy szkolenia.

Kurs kliniczny górna część kręgosłupa
Gra stawowa kręgosłup szyjny

Po zakończeniu II części Ortopedycznej Terapii Manualnej uczestnicy uzyskują Certyfikat Jakości Usług Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna. Certyfikat uprawnia do dalszej BEZPŁATNEJ już edukacji w ramach III Części OMT - "Poziom mistrzowski w Ortopedycznej Terapii Manualnej".

Formy kształcenia w III Części OMT to:

  • bezpłatny udział w Warsztatach praktycznych OMT organizowanych w MCSM w Toruniu raz w roku - następne Warsztaty - 13.05.2023
  • bezpłatny udział on-line w szkoleniach wewnętrznych zespołu terapeutów manualnych Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna wraz z dostępem do nagrywanych filmowych materiałów szkoleniowych – każda środa 15.00 – 16.00
  • bezpłatny dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku „Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna” gdzie rozpracowujemy wspólnie najtrudniejsze przypadki kliniczne.
  • Część I OMT - wyposaża w wiedzę i umiejętności,
  • Część II OMT - doskonali warsztat pracy i poprawia skuteczność
  • Część III OMT - daje możliwość osiągnięcia poziomu mistrzowskiego

Aby uczestniczyć w bezpłatnej III części OMT trzeba najpierw wziąć udział w części I i II OMT.

Poniżej opinie uczestników o prowadzonych przeze mnie Kursach klinicznych z pacjentami.

Warto wziąć udział, gdyż terapia oparta jest na specyficznym badaniu neurologicznym i manualnym. Terapia jest bezpieczna. Badanie jest powtarzalne. Wymagana jest duża precyzja co zwiększa bezpieczeństwo terapii. Do tego dochodzi edukacja pacjentka co do ergonomii oraz ćwiczeń, które musi sam wykonywać. Jeden z lepszych kursów, który skrócił czas wizyty u mnie w gabinecie. Serdecznie polecam!!!!

Mateusz Rybicki

Warto wziąć udział, ponieważ przedstawiony jest ujednolicony i usystematyzowany schemat bardzo skutecznego badania i leczenia pacjentów, który niesamowicie ułatwia i przyspiesza proces nauki każdemu terapeucie manualnemu. Na szkoleniu można zaobserwować wysoką skuteczność technik, które prezentowane są przez instruktora na pacjentach mających prawdziwe dysfunkcje narządu ruchu.

Kamil Szczygieł

Warto, gdyż po wcześniejszych szkoleniach systematyzuje i układa w głowie poszczególne techniki i ich zastosowanie. Pomaga zrozumieć i zobaczyć na przykładach zasadność podejścia : badam---> wykonuje technikę-----> ponownie badam i sprawdzam. W trakcie szkolenia poznajemy szybsze i skuteczne techniki uruchamiania. Szkolenie pokazuje, że instruktor w rzeczywistości pracuje tymi sami technikami, których naucza i uzyskuje dobre wyniki.

Dawid Dawidko

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie klinicznym? Bo to niezły wstęp do Superwizji klinicznej biernej. A moim skromnym zdaniem powinniśmy uczyć się terapii manualnej odtwarzając zachowania terapeutów lepszych od nas. Używając przy tym swojej wyobraźni ruchu. Więc jest to ważny etap rozwoju. Wiedzę teoretyczną mamy ale trzeba ją teraz przekuć w efektywną wizytę pozbawiającą człowieka bólu

Adam Tepper

Kurs ułatwia pracę z pacjentem. Pokazuje jak szybko zbadać pacjenta i co jest najważniejsze. Ułatwia wybór najskuteczniejszych technik. Widzimy na prawdziwych pacjentach jak zmieniają się ich dolegliwości po zastosowaniu terapii. Ponadto jest to kolejna możliwość sprawdzenia i treningu poznanych technik.

Elżbieta Urbańska

„Kurs kliniczny był jednym z lepszych szkoleń, w których miałem przyjemność uczestniczyć zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Uważam, że jest to szkolenie, które każdy absolwent MT Kaltenborn-Evjenth powinien zrobić. Najbardziej wartościowe podczas kursu to przedstawiony schemat badania oraz techniki lecznicze, które można stosować od 1-szego dnia po kursie, a które bardzo poprawiają skuteczność leczenia. Wszystko uzupełnione specyficznymi ćwiczeniami co zapewnia kompleksowość procesu leczenia. Polecam!!!”

Miłosz Parchimowicz

„Używam przedstawioną kolejność badania. Stosuję wskazane przez ciebie techniki leczenia i powiem szczerze że dają bardzo dobre efekty. Najbardziej wartościowe w kursie jest logicznie poukładane badanie, które wskazuje co jest problemem, oraz dobrze dobrane, skuteczne techniki leczenia. Świetna jest również interpretacja wyników badania. Technikami które zwiększyły moją skuteczność są techniki manipulacji stawów KB (głównie Chicago), oraz manipulacje trakcyjne. Podoba mi się twoja autorska technika rozciągania mm biodrowych – daje fajne efekty. Stosuję również wskazane przez Ciebie ćwiczenia w zależności od wyników badania – naprawdę działają. Uważam że tak powinno wyglądać szkolenie OMT”

Jędrzej Karpowicz

„Na początku chciałam bardzo podziękować za kurs kliniczny, ponieważ uważam, że jest to jeden z najlepszych kursów na jakim byłam. Bardzo żałuję, że nie ma tego kursu w naszym programie OMT. Uważam, że jest to kurs, który rozwija mnie właśnie z terapii manualnej wg Kaltenborna, czyli to w czym tak naprawdę chciałam się rozwijać idąc na dalsze szkolenia w programie OMT. Jestem już dwa lata w szkoleniach OMT i żaden z dotychczasowych kursów nie dał mi tyle wiedzy co Pana kurs kliniczny. Oczywiście inne szkolenia też dostarczają nowe umiejętności i wiedzę, ale nie jest to tak wyjaśnione i usystematyzowane.”

Marlena Borys

„Podsumowując kurs godny polecenia. Z grupy kursów jakie mieliśmy okazję już odbyć w ramach szkoleń MT czy OMPT Pan Mirek jako instruktor jest naprawdę na Topie. Jakość Pana kursów, przygotowanie i sposób prowadzenia jest zawsze skrupulatny i dokładny. Materiał przedstawiany na kursie klinicznym dla osób, które chcą sobie poukładać w logiczną i spójną całość badanie kliniczne i tym samym ułatwić sobie pracę z Pacjentem nie powinny się zastanawiać czy wziąć w nim udział tylko po prostu powinni skorzystać.Kurs pokazuje jak szybko i logicznie badać Pacjenta i na tej podstawie wyciągać wnioski co należy leczyć i jakimi technikami. Kurs daje kompletną wiedzę w tym temacie i ją w zupełności wyczerpuje”

Marcin Kamola

Wszelkie informacje:https://debski-terapiamanualna.pl/kursy#clinic

Zgłoszenia: [email protected]

Główne
Strona głównaInformacjeDla pacjentówDla terapeutówBaza wiedzyWizytaO mnieSzkoła pleców
Mirosław Dębski

Narodowy przedstawiciel Kaltenborn-Evjenth Concept

Instruktor międzynarodowy Kaltenborn-Evjenth OMT

Specjalista Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT

Organizator szkoleń Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w Toruniu

Miejsce pracy

Sanatorium Zdrowie

ul. Piłsudskiego 5

87-720 Ciechocinek

Kontakt

Web page design
and development
Jakub Dębski
dbski.pl