Początek kształcenia ustawicznego w Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth w Toruniu od kursu UEX 05-08.10.2023

KSZTAŁCENIE USTAWICZNE od podstaw do mistrzostwa w Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy (OMT)

LOGO-czarne---duze-1
OMT Część 1
„Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth Concept”
Okres: 328 godzin lekcyjnych w ciągu 3 lat w formie 10 kursów 4-dniowych + Egzamin (3-4 kursy w roku). Koszt: 1 650 zł za jeden kurs, egzamin 750 zł. Całość 17 250 zł. Warunek uczestnictwa: dyplom fizjoterapeuty lub lekarza. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Dokument końcowy: Certyfikat udziału po każdym kursie, a po zdanym egzaminie Certyfikat „Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth Concept”

OMT Część 2
„Praktyka kliniczna z pacjentami w Ortopedycznej Terapii Manualnej”

Okres: 128 godzin lekcyjnych w ciągu około 2 lat w formie 4 szkoleń. Dwa 4-dniowe kursy kliniczne z pacjentami oraz dwie 4-dniowe Superwizje kliniczne z pacjentami: bierna i czynna – obie w gabinecie instruktora.

Koszt: każdy Kurs kliniczny 2 000 zł, każda Superwizja 1 000 zł. Całość 6 000 zł.

Warunek uczestnictwa: posiadanie Certyfikatu „Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth Concept” (ukończone OMT część 1)

Dokument końcowy: Certyfikat udziału po każdym kursie i każdej Superwizji klinicznej, a po Superwizji klinicznej czynnej Certyfikat Jakości Usług w Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth.

OMT Część 3
„Poziom mistrzowski w Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth”

Okres: bezterminowo.

  • Co tydzień w każdą środę o 15.00 bezpłatne szkolenie z przekazem on-line wraz z dostępem do nagrywanych podczas tych szkoleń materiałów filmowych
  • 1 raz w roku w Toruniu bezpłatne Warsztaty praktyczne z Ortopedycznej Terapii Manualnej
  • Codziennie bezpłatny dostęp do grupy na Facebooku „Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna” – trening wnioskowania klinicznego - pomoc w trudnych przypadkach klinicznych

Koszt: bezpłatnie.

Warunek uczestnictwa: posiadanie Certyfikatu Jakości Usług w Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth (ukończone OMT część 2).

Kaltenborn-Evjenth Orthopaedic Manual Therapy

✅ To specjalizacja zawodowa dla fizjoterapeutów i lekarzy opracowana przez dwóch norweskich fizjoterapeutów: Freddy’ego Kaltenborn’a oraz jego ucznia i wieloletniego przyjaciela Olafa Evjenth’a.

✅W wielu krajach świata Freddy Kaltenborn przez 65 lat był dyplomowanym nauczycielem:

  • osteopatii
  • chiropraktyki i chiroterapii
  • medycyny ortopedycznej
  • Ortopedycznej Terapii Manualnej

✅ Jako mistrz praktyki klinicznej wyznaczył standardy kształcenia w Ortopedycznej Terapii Manualnej dla grupy zawodowej fizjoterapeutów i lekarzy.

ZAKRES WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI

👉 Kształcenie w tej dziedzinie obejmuje ręczne (manualne) badanie i leczenie tkanek

☑Układu mięśniowo-powięziowego

☑Układu nerwowego

☑Układu kostno-stawowego

👉 Podczas szkoleń przedstawiana jest dokładna anatomia, biomechanika, patologia i klinika zarówno w obrębie kręgosłupa, klatki piersiowej, miednicy, kończyn oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

👉 Przy pomocy specjalnych technik manualnych uczymy precyzyjnie badać i uruchamiać nawet najmniejsze połączenia kostne w obrębie kręgosłupa oraz stopy i nadgarstka.

👉 Praca terapeuty manualnego jest bardzo trudna. Zazwyczaj pracujemy na tkankach, których nie widzimy oczyma. Wykorzystujemy w pracy umiejętność dotyku oraz ruchu swojego ciała i ruchu ciała pacjenta. Aby wyrobić w swym umyśle zdolność oceny tkanki, na której pracujemy to potrzeba wielu tysięcy powtórzeń i konfrontacji umiejętności przy pracy z pacjentem w obecności instruktora. Do tego służą Superwizje w OMT Część 2.

👉 Główną zasadą podczas pracy z pacjentem jest jego bezpieczeństwo. Z tego powodu wykorzystujemy w pracy bardzo dużo testów kontrolnych, które ułatwiają dobór sposobu leczenia oraz monitorują stan pacjenta po każdej z zastosowanych technik.

👉 Precyzja w badaniu, w leczeniu, w diagnostyce różnicowej oraz we wnioskowaniu klinicznym może się na początku wydawać bardzo trudna, ale w toku kolejnych poziomów szkolenia to wszystko co trudne poprzez różne formy powtórek czynimy łatwym.

👉 Ponieważ każdy uczestnik potrzebuje różnego okresu w perfekcyjnym opanowaniu tych niezwykle skutecznych technik, to ostatni poziom kształcenia – OMT Część 3 jest bezterminowy i zupełnie bezpłatny. Przy wytrwałości w doskonaleniu zawodowym daje to gwarancję uzyskania umiejętności posiadanych przez naszych mistrzów.

👉 Chcesz być specjalistą w Ortopedycznej Terapii Manualnej to stopniowo poprowadzimy ciebie do poziomu mistrzowskiego. Wtedy podobnie jak my nie będziesz mieć czasu na wbicie igły, przyklejenie tejpu, czy masowanie odruchowo napiętych mięśni, a pacjent mimo to szybciej uzyska poprawę swojego stanu.

✅INFORMACJE o szkoleniach: https://debski-terapiamanualna.pl/kursy

✅ZGŁOSZENIA na szkolenie: https://debski-terapiamanualna.pl/kursy/zgloszenia

Główne
Strona głównaInformacjeDla pacjentówDla terapeutówBaza wiedzyWizytaO mnieSzkoła pleców
Mirosław Dębski

Narodowy przedstawiciel Kaltenborn-Evjenth Concept

Instruktor międzynarodowy Kaltenborn-Evjenth OMT

Specjalista Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT

Organizator szkoleń Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth Concept w Toruniu

Miejsce pracy

Sanatorium Zdrowie

ul. Piłsudskiego 5

87-720 Ciechocinek

Kontakt

Web page design
and development
Jakub Dębski
dbski.pl